Дозволи на експорт молочки до ЄС мають 55 українських переробників

Український молочний сектор є частиною європейської молочної родини.

Таку думку під час міжнародної конференції висловив генеральний секретар Європейської Молочної Асоціації (EDA) Олександр Антон, пише Telegram-канал UA-82,5.

Він зазначив, що EDA разом зі Спілкою молочних підпрєимств України дбає про те, щоб важливість українського молочного сектору була визнана у Брюсселі на рівні ЄС — це не завжди легко, оскільки інші агропродовольчі сектори, як правило, займають більш помітне місце в публічних дебатах.

«В Україні вже є 55 молочних переробних майданчиків з дозволом на експорт української молочної продукції до ЄС.

Зараз діють політики «без тарифів, без квот» та «автономні торговельні заходи ЄС»: це означає, що українська молочна продукція на даний момент має доступ до Єдиного ринку ЄС. Наша задача — довгострокова дія цих політик», — додав він.

Фахівець зауважив, що EDA прагне інтегрувати український молочний сектор до програми ЄС, яка передбачає допомогу Україні на €50 млрд на наступні чотири роки.

«Ми почали працювати над наступною Спільною аграрною політикою ЄС, яка діятиме з 2027 року і яка так чи інакше має бути «придатною для України» — ми вже ведемо дискусії з політикам ЄС щодо різних інтеграційних сценаріїв», — підсумував Олександр Антон.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *