Експерт: Повернення ПДВ забрало у свинарів 2 грн/кг

Експерт: Повернення ПДВ забрало у свинарів 2 грн/кг

Тваринництво
03 серпня 2021.
14:28

218

Повернення ставки податку на додану вартість до 20% спровокувало штучне зниження ціни на живих свиней.

Про це заявила президент Асоціації свинарів України Оксана Юрченко, йдеться у повідомленні АСУ.

«Умовою того, що ставка ПДВ 20% буде діяти з 1 серпня 2021, було оприлюднення відповідного закону (1600-ІХ від 01.07.2021) у липні. З усіма завданнями справилися за три дні: у четвер (29 липня) Президент закон підписав, а в суботу його надрукували в «Голосі України». І вже з цієї неділі (1 серпня) нові правила запрацювали.

Здоровий глузд підказує, що система оподаткування за вихідний не має змінюватися. Що для цього потрібна підготовка. І у випадку оприлюднення в серпні був би місяць, щоб пристосуватися. Але, як кажуть, живемо в Україні, де логіка часто не в пріоритеті», — зазначила експерт.

За її словами, нині на ринку спостерігається сезонне скорочення пропозиції: через спеку тварини гірше ростуть, їх реалізують у меншій кондиції. Це стало причиною довгоочікуваної позитивної цінової динаміки. При цьому турбоперехід зі ставки ПДВ 14% на 20% не відобразився на ціні реалізації, що коштувало свинарям 2 грн на кілограмі.

«Арифметика проста. Торги у п«ятницю зупинилися на позначці 45 грн/кг живої маси: 39,5 грн ціна без ПДВ + 5,5 грн 14% ПДВ. Щоб компенсувати збільшення ставки ПДВ до 20%, ціна мала би зрости до 47,4 грн: 39,5 грн ціна без ПДВ + 7,9 грн 20% ПДВ. Однак переглядати ціну більшість контрагентів відмовилася. Як наслідок, різницю у ПДВ — 2 грн — сплатили свинарі з обігових коштів підприємств, а ціна без ПДВ зменшилася відповідно з 39,5 грн до 37,5 грн», — пояснила Юрченко.

На її думку, програли дві сторони: виробники, ставши заручниками нових податкових ініціатив держави, і сама держава, недоотримавши податок у повному обсязі через різке зниження ціни. А споживач різниці при цьому не відчує.

«Залишається сподіватися, що ринкові закони швидко врегулюють ситуацію і ціна відновиться. В іншому випадку, наслідки для галузі будуть незворотними», — прогнозує експерт.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *