На ринку України засікли фейковий творог

На ринку України засікли фейковий творог

Тваринництво
04 лютого 2019.
10:24

1025

На прилавках вітчизняних ринків та магазинів росте кількість фейкового творогу. Факти його продажу вже зафіксовано в низці областей, останній випадок — на Миколаївщині.

Про це йдеться у повідомленні Асоціації виробників молока (АВМ).

«Зазвичай, такі «продукти-фейки» продають на вагу. Цей «НЕтворог» не викликає підозр у пересічного споживача: ніякого специфічного запаху, навіть приємний на смак, на додачу має дуже привабливу ціну — близько 40  грн за кілограм.  Однак він не має ніякого відношення до  молочного продукту, так як в його складі молочний білок замінено рослинним. Через це, фейковий творог не псується по кілька тижнів, ще одна несподіванка — він розчиняється у молоці», — говориться у повідомленні.

Експерти вважають це прямим обманом споживача, який в надії купити корисний продукт збагачений кальцієм  отримує «пустишку».

«В Україні і так спостерігається значне зменшення споживання молочних продуктів на внутрішньому ринку, яке не перевищує 50% фізіологічної потреби людини. «Завдяки» недобросовісним переробникам, незрозумілому маркуванню або його відсутності споживач не може зробити свідомий вибір, та зрештою втрачає довіру і до чесних промислових підприємств», — наводять свої аналітичні дані в АВМ.

Асоціація наголошує, що змінити ситуацію допоможе прийняття законопроекту 3043-1  «Про молоко, молочні та молоковмісні продукти», який вже схвалений комітетом ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин.

Нагадаємо, що основною метою законопроекту є упорядкування сфери маркування і реалізації молоковмісних продуктів, що забезпечить право споживачів на отримання повної та достовірної інформації про якість харчових продуктів, дозволить запобігти недобросовісній конкуренції на ринку молока та молочних продуктів.

«В разі його прийняття  покупцям не доведеться вивчати етикетки під мікроскопом, тому що молоко і молочні продукти будуть окремо, а замінники — окремо», — пояснюють в асоціації.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *