Прогноз: Пропозиція свиней забійних кондицій буде відновлюватися

Прогноз: Пропозиція свиней забійних кондицій буде відновлюватися

Тваринництво
19 грудня 2018.
16:58

526

Деякі виробничі показники свинарства не продемонстрували відновлення, як наприклад динаміка поголів’я.

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації свинарів України (АСУ).

«Дійсно, окремі позиції залишилися дещо послабленими. Наприклад, обсяги вирощування поголів«я «просіли» на 1,8% проти 2017-го (475,8 тис. т за підсумками 11 місяців 2018 р.). Таке скорочення показника пов’язане і зі зменшенням отриманого приплоду (6,26 тис. т живою масою проти 6,76 тис. т за січень-листопад 2017 р.), і з 4-відсотковим збільшенням падежу серед промислового поголів’я. Минулоріч через падіж сільгосппідприємства втратили 7,8 тис. т живої ваги свиней, а в 2018-му такі втрати зросли до 8,1 тис. т», — коментують в АСУ.

Разом з тим, експерти констатують, що незважаючи на «просідання» кількості свиноматок в країні (-11% або 25 тис. голів), їх продуктивність навпаки зросла. Так, за 11 місяців року приплід поросят у розрахунку на 1 свиноматку склав майже 30 кг, проти минулорічних 28,8 кг за відповідний період.

Щодо реалізації на забій, її обсяги демонструють більше «відставання» від минулорічного показника, співставно з підсумками вирощування.

«Менша пропозиція живця спричинила скорочення забою на 4,8% — до 445 тис. т живою масою. З іншого боку, зміна співвідношення вирощування та забою вказує, що обсяги пропозиції свиней забійної кондиції поступово відновлюватиметься», — додають аналітики.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *