Промислове птахівництво в Україні — під загрозою

Джерело фото: wikipedia.org

Промислове птахівництво в Україні — під загрозою

Тваринництво
30 серпня 2021.
08:00

268

Виробництво та експорт продукції птахівництва може скоротитися, якщо в Україні найближчим часом не буде розблоковано процес державної реєстрації кокцидіостатиків.

Про це йдеться у  повідомленні Європейської Бізнес Асоціації.

Як зазначається, кокцидіостатики — лікувальні кормові добавки, які використовуються для профілактики захворювань при годівлі птиці. Без застосування цих кормових добавок ризик падіння (смерті) поголів’я птиці складає більше 80%. Вони переважно використовуються в промисловому птахівництві, де здоров«я птиці є критичним, оскільки падіж відбувається дуже масово і різко. Імпорт кокцидіостатиків припинився ще в травні місяці, їх виробництво наразі також неможливе через відсутність реєстрації, і ситуація з того часу тільки погіршується.

«Справа в тому, що наразі можливість їх застосування у тваринництві не врегульована в межах законодавства через відсутність встановлених максимальних рівнів залишків цих речовин у харчових продуктах тваринного походження», — пояснили в асоцації.

Владнати це питання може ухвалення проєкту Наказу Міністерства охорони здоров«я України «Про затвердження Змін до Показників безпечності харчових продуктів «Максимальні межі (рівні) залишків діючих речовин ветеринарних препаратів у харчових продуктах тваринного походження», опублікованого 17 лютого на офіційному веб-сайті МОЗ. Вперше з аналогічним питанням представники асоціації звертались до Кабміну ще у березні.

Подальші затримки у прийнятті згаданого проєкту Наказу МОЗ і розблокуванні процедури державної реєстрації та перереєстрації кокцидіостатиків, на переконання експертів асоціації, можуть призвести до різкого скорочення поголів«я птиці в Україні, що, в свою чергу, негативно відобразиться на виробництві та експорті продукції птахівництва.

«Сьогодні птахівничі підприємства вимушені шукати заміну технології, проте, зазначу, що цей процес займає близько шести місяців, протягом якого є значні ризики втрати всього поголів’я. До того ж, повністю замінити кокцидіостатики в промисловому птахівництві неможливо. Принаймні, в Україні і ЄС таких прикладів немає», — зазначає менеджер комітетів Європейської Бізнес Асоціації Дмитро Кирилюк.

Отже, асоціація закликає прем’єр-міністра посприяти якнайшвидшому затвердженню необхідних змін, що дозволять розблокувати можливість застосування кокцидіостатиків та не допустити падіння розвитку птахівництва в Україні.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *