Птахівники попередили, що здорожчання енергоресурсів значно підніме ціни

Підвищення цін на електроенергію та пальне, яке відбудеться в Україні у найближчий місяць, вплине на собівартість продукції птахівництва і викличе зростання відпускних цін.

Про це попереджає асоціація «Союз птахівників України».

Так, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) планує збільшити граничні ціни на електрику для промислових споживачів з 30 червня 2023 року на 35%.

«Збільшення вартості електроенергії матиме ланцюгову реакцію і призведе до подорожчання більшості споживчих товарів. Зокрема, в структурі собівартості продукції птахівництва електроенергія займає від 7 до 12%, а деяких видів продукції — до 30%. Однак варто розуміти, що виробництво продукції птахівництва складається з різних етапів, а тому на кожному з них ми матимемо збільшення вартості складових, і відповідно собівартість кінцевої продукції галузі буде зростати в «геометричній прогресії», — пояснили в асоціації.

І додали, що підвищені витрати виробники будуть перекладати на кінцевих споживачів продукції, оскільки власні резерви стримування росту відпускних цін уже вичерпані.

До цього, за інформацією асоціації, додасться подорожчання пального, оскільки з 1 липня 2023 року ПДВ та акциз на нафтопродукти повернеться на довоєнний рівень.

«Дорожчими стануть абсолютно усі товари та послуги, у собівартості виробництва яких є використання пального. Для галузі основним негативним наслідком стане подорожчання зернових, олійних культур та продуктів їх переробки, які складають основу комбікорму та найбільшу частку в собівартості продукції птахівництва. Також матимемо таку ж ланцюгову реакцію щодо збільшення вартості й інших складових, які формують собівартість виробництва м’яса птиці та яєць», — пояснюють експерти.

В асоціації підкреслили, що в умовах, коли ціни на продукцію птахівництва фактично прив’язані до купівельної спроможності населення, яка була і залишається низькою, постійне зростання собівартості виробництва призводить до значного зниження рентабельності. Результатом цього є зменшення обігових коштів, зниження конкурентоздатності на зовнішніх ринках, збитковість і скорочення обсягів виробництва.

Асоціація «Союз птахівників України» виступає за впровадження мораторію на підвищення цін (тарифів) на ринку енергоносіїв на час дії воєнного стану.

«Це дасть змогу виробникам продукції птахівництва зберегти існуючі та навіть дещо наростити обсяги виробництва, забезпечити продовольчу безпеку країни, продовжити експортувати продукцію, забезпечуючи надходження валютної виручки в країну, утримувати стабільні ціни на соціально значущі продукти харчування для кожного пересічного українця, що сьогодні є вкрай важливим фактором підтримки населення у період війни», — пояснюють в асоціації.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *