Варшавський зоопарк буде лікувати слониху від депресії екстрактом марихуани |

Співробітники Варшавського зоопарку збираються перевірити, як вплине екстракт канабісу на настрій і поведінку місцевої слонихи Фредзії. Вже майже пів року у тварини спостерігаються ознаки депресії та високий рівень стресу.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Як стверджують співробітники зоопарку, поведінка Фредзії змінилася в березні, після смерті Ерні – найбільшої та старшої слонихи в стаді з чотирьох тварин. Загибель ватажка може негативно відбитися на інших тварин в групі. Можливо, саме смерть Ерні змусила Фредзію впасти в глибоку депресію. Крім того, слониха ніяк не може встановити гармонійні відносини з іншим родичем в зграї – Бубой.

Як пише National Geographic Polska, експериментальним методом лікування буде керувати ветеринар Агнешка Чуйковський. Слони стануть першими тваринами, на яких протестують такий метод.

Зараз дослідники зібрали зразки фекалій, слини та крові у слонів, щоб встановити рівень вироблення кортизолу – гормону, який виробляється в стресових обставинах. Після лікування вчені знову перевірять рівень гормону стресу.

Екстракт будуть змішувати з їжею. При цьому вчені будуть регулярно стежити за показниками здоров’я слонихи.

Екстракт канабісу не буде мати в собі психоактивні елементи марихуани тетрагідроканабінолу, тільки канабідіол, який, як вважається, стимулює вироблення серотоніну і дофаміну – нейротрансмітерів, які впливають на поведінку і настрій. Продукти на основі канабідіолу рекомендують навіть для людей для лікування безсоння і хронічних болів, проте їх користь остаточно не доведена.

Результати дослідження Варшавського зоопарку планують опублікувати через два роки. Якщо лікування канабідіолом виправдає себе, то звіринець планує протестувати цей метод за участю інших тварин.

Джерело: сайт Маяк

Читайте також: “Унікальний екопроєкт”: в Англії почнуть виробляти водень із пластикових відходів

Джерело: news.agro-center.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *