В Мінекономіки обговорили з підприємцями питання врегулювання внутрішньої торгівлі харчовою продукцією

8 вересня відбулося засідання робочої групи Палати з питань контролю за цінами та антимонопольного регулювання з метою обговорення взаємовідносин між постачальниками та торговими мережами, а також важливих аспектів законопроєкту «Про внесення змін до Цивільного та Господарського кодексів України щодо приведення у відповідність до законодавства Європейського Союзу в частині вимог до торгівлі на внутрішньому ринку». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agro.me.gov.ua.

Участь у заході взяли заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський та представники Комітетів палати з питань харчової промисловості, роздрібної торгівлі та електронної комерції.

Зокрема, Мінекономіки працює над концепцією щодо врегулювання внутрішньої торгівлі харчовою продукцією.

Вже зареєстровано законопроєкт, яким пропонується врегулювати торговельну діяльність харчовими продуктами шляхом закріплення у законодавстві максимального терміну оплати за поставлені товари, закріплення максимального рівня бонусів, а також заборони мережам нав’язувати додаткові послуги постачальникам.

Так, присутні розглянули приклади міжнародного досвіду та юридичних практик щодо врегулювання взаємовідносин між постачальниками та торговими мережами, адже це питання вимагає збалансованого підходу. Зокрема, за експертною пропозицією Комітету палати з питань харчової промисловості, роздрібної торгівлі та електронної комерції пропонується надати бізнесу можливість саморегулювання у спірних питаннях на період 3–5 років. У разі неефективності саморегулювання визначити контролюючим органом — Антимонопольний комітет України.

«Це питання актуальне, перш за все, для малих виробників, які мають слабкі позиції в структурі роздрібної мережі, саме від них ми отримаємо постійні звернення. В контексті оплати за поставлену продукцію вони змушені працювати за тими умовами, які їм пропонують торгові мережі. Важливий аспект концепції Мінекономіки — запровадження зваженого принципу оплати постачальникам, щоб зробити продукт доступнішим для споживача, збільшити об’єми виробництва і реалізації продукції. Це, в свою чергу, сприятиме розвитку малого і середнього виробника», — зазначив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *