Україна — в ТОП-5 світових експортерів вершкового масла

Україна — в ТОП-5 світових експортерів вершкового масла

Тваринництво
23 січня 2019.
09:19

75

Україна за 10 місяців 2018 р. експортувала 24,43 тис. т вершкового масла і увійшла в ТОП-5 світових експортерів.

Про це свідчать дані аналітичної служби Асоціації виробників молока (АВМ).

«Це на 17% більше, ніж за звітний період Єврокомісії 2017 року. Що стало можливим за рахунок конкурентної ціни на фоні, наприклад, високих європейських. До прикладу українське масло у 2018 році коштувало в середньому 4,5 $/кг, тоді як європейське — 5-5,2 $/кг. Саме ціна стала визначальним фактором того, що вже другий рік поспіль Україна активно співпрацює з Нідерландами», — каже аналітик АВМ Яна Музиченко.

За її словами, Нідерланди стоять на другій сходинці основних імпортерів українського вершкового масла. Першу посіло Марокко.

«Така співпраця говорить і про те, що Україна сформувала свій позитивний імідж на зовнішній арені і може непогано працювати без ринку сусідньої Росії. До того ж, якість українського молока, з якого виготовляють продукцію, останніми роками суттєво покращується. Починаючи з 2013 року, частка молока ґатунку екстра у структурі надходження на переробку зросла з 9,8% до 20,6%. А як відомо, стандарти якості харчових продуктів в ЄС на найвищому рівні, і імпортні товари, які до них заходять, також мають бути високоякісними», — вважає експерт.

Очолює світовий рейтинг ТОП-експортерів вершкового масла  Нова Зеландія, яка експортувала 410,4 тис. т, на другому місці —  країни ЄС, які  поставили на зовнішні ринки 151,3 тис. т вершкового масла. Третю сходинку займає Білорусь —  73 тис. т, четверту —  США, вони експортували 43,7 т.

Окрім того, українські експортери в трійці лідерів  з поставок на зовнішні ринки казеїну.

«Тут ми поступаємось лише Новій Зеландії, яка експортувала минулого року  78,5 тис. т, та ЄС, яка поставила на зовнішні ринки 66,6 тис. т. Експорт України становив 7,1 тис. т», — підкреслила аналітик.

Також Україна зайняла восьму позицію серед світових експортерів сухого збираного молока. Українські поставки на світовий ринок склали 22,2 тис.  т, випередивши Туреччину, яка поставила  —  21,1 тис. т, проте поступившись Канаді. Ця країна посіла сьому сходинку рейтингу, з показником  — 61,6 тис. т.

У трійці лідерів з експорту сухого збираного молока країни ЄС —  758,8 тис. т, США —  617,2 тис. т та Нова Зеландія  —  306,3 тис. т.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *