Кораблі НАТО розміновують морський коридор, яким Україна експортує продукцію

Морський коридор, яким Україна вже вивезла понад 1 млн тонн агропродукції, почала розміновувати мінно-тральна група кораблів НАТО, повідомив керівник Моніторингової групи по санкціях та свободі судноплавства Андрій Клименко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Андрія Клименко.

«Нарешті… Мінно-тральна група ВМС Болгарії та Румунії розпочала траління акваторії Чорного моря поблизу берегів Болгарії на маршруті нового українського морського коридору. Наші чорноморські сусіди демонструють на диво стислий період від прийняття рішення про створення мінно-тральної групи до початку практичної роботи», – йдеться у повідомленні.

Рішення було прийняте лише 12 жовтня під час чергового «Рамштайну», а з 16 жовтня вийшли в море 7 кораблів – один румунський та шість болгарських.

«Дуже добре, що не обмежуються територіальним морем (12-мильна зона, «терводи») Болгарії, а й працюють в прилеглій зоні, де як раз проходять маршрути балкерів нового українського зернового коридору», – повідомив Клименко.

Нагадаємо, 12 жовтня Міністр національної оборони Туреччини Яшар Гюлер зустрівся з міністром оборони Болгарії Тодором Тагарьовим і заступником міністра оборони Румунії Симоною Кожокару в штаб-квартирі НАТО, де він брав участь у засіданні міністрів оборони країн НАТО. На засіданні було ухвалено рішення про створення «тристоронньої ініціативи» для спільної роботи над боротьбою з морськими мінами в Чорному морі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *