Нібулон планує побудувати в Ізмаїлі елеватор і борошномельний завод

ТОВ СП «Нібулон», один із найбільших операторів на зерновому ринку України, від початку повномасштабного вторгнення зазнав втрат на суму близько $400 млн, втратив близько 40% персоналу і наразі працює на 32% своїх потужностей, повідомив гендиректор компанії Андрій Вадатурський на полях Конференції з відновлення України (URC2023) у Лондоні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

«Кілька тижнів тому росіяни підірвали греблю, і інвестиції, які ми здійснювали протягом 15 років, ризикують стати неробочими», – прокоментував він у четвер на круглому столі «Транспорт, логістика та інфраструктура», який відбувся в Лондоні, та наголосив, що відновлення греблі та навігації в Україні зараз – питання номер один.

При цьому Вадатурський констатував, що побудований 2003 року в Миколаєві термінал нині не працює, флот заблокований, росіяни використовують баржі для переміщення військової техніки. У таких умовах врятувати компанію від банкрутства допомогло відновлення експорту зернових з України у вересні 2022 року, пояснив гендиректор.

Він повідомив, що «Нібулон» також відкрив новий підрозділ із розмінування і отримав $4 млн гранту від уряду Німеччини на придбання машин для розмінування. За їх допомогою вже розміновано 1,5 тис. гектарів сільгоспземель. Компанії вдалося посіяти в новому сезоні 1 тис. гектарів кукурудзи. Крім того, зернотрейдер отримав від USAID грант розміром понад $3 млн на закупівлю залізничних вагонів, а на залучені EUR25 млн від Данського інвестиційного фонду «Нібулон» має намір побудувати в Ізмаїлі елеватор і борошномельний завод, повідомив Вадатурський.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *