Окупанти крадуть в Україні ще й соняшник, який в Росії перероблять на олію

З окупованих районів України тепер вивозять не лише зерно, а й насіння соняшнику. Їх доставляють на російські заводи, де із краденого українського насіння роблять олію. Йдеться про постачання як мінімум на 7 російських маслозаводів у Ростовській та Воронезькій областях, а також у Краснодарському краї.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на obozrevatel.

Як з’ясували в BBC, оголошення про вивезення насіння публікують, зокрема, у закритому чаті в WhatsApp на 500 учасників. При цьому, за даними журналістів, організатори вивезення наголошують, що йдеться про «не викрадену продукцію», а про «підконтрольну військово-цивільній адміністрації».

«Насіння. Чернігівка (Запорізька область). Ростов-на-Дону. Возити багато, машини на коло», «Супровід транспорту забезпечуємо. Боїв і прольотів немає, спокійно. Скрізь російські блокпости. Машини скрізь по зеленій», — наводяться приклади оголошень з чата у WhatsApp.

Розслідувачі з’ясували, що телефон, що вказано в одному з оголошень, належить кримському підприємцю, який спеціалізується на вантажоперевезеннях. Серед учасників закритого чату є користувачі і з російськими, і з українськими мобільними номерами.

Частину цих номерів перевірили через сервіс GetContact, який показує, як телефон людини записано у списку контактів інших людей. Судячи з отриманих даних, у чаті перебувають або водії вантажівок та зерновозів, або власники невеликого бізнесу, пов’язаного з вантажоперевезеннями, зазначають журналісти.

В іншому чаті, вже в месенджері Telegram, диспетчерка з Краснодарського краю Олена шукала транспорт для вивезення соняшнику із Запорізької області України до Ростовської області Росії. 

«[Насіння] не крадене, підконтрольне військово-цивільній адміністрації. Це чисті угоди, немає нічого такого», — додавала вона у своїх оголошеннях.

Насіння вивозять не лише з південних областей України, а й з окупованої частини Харківської області. Звідси товар везуть до Воронезької область.

Журналісти зазначають, що частину врожаю окупанти все ж таки викупили у фермерів. Однак умови угод були далеко не ринковими — по 150 доларів за т, тоді як до війни було 600-700 доларів.

А якщо фермер не хоче співпрацювати з окупаційною владою, то насіння та інші культури у нього просто забирають, розповіла голова асоціації фермерів Запорізької області Валерія Матвієнко. За її словами, аграрії, які залишилися у регіоні, вже не планують сіяти новий урожай.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *