Виробники просять квот: новий антидемпінг може торкнутися всіх азотних добрив з усіх країн

Союз Хіміків України (СХВ) подав заяву до Міністерства економічного розвитку і торгівлі про проведення нового захисного розслідування щодо імпорту мінеральних добрив в Україні. Звернення направлено від імені найбільших вітчизняних виробників мінеральних добрив — підприємств «Дніпроазот», ОПЗ, Черкаський «Азот», Сєвєродонецький «Азот», Рівнеазот, Концерн «Стирол». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на повідомлення президента Союзу хіміків України Алексейя Голубова під час круглого столу, присвяченого обговоренню Стратегії хімічної галузі України.

Захисне розслідування ініційовано щодо імпорту основних видів азотних добрив — карбаміду, аміачної селітри (нітрат амонію), КАС, ІАС незалежно від країни походження товару та країни-експортера.

«Проведення нового розслідування є вимушеним заходом, оскільки введені МЕРТ антидемпінгові мита по факту не працюють і економічний ефект від їх дії виявився мінімальним», — повідомив президент СХУ Олексій Голубов

Як вважають в СХУ, дія демпінгових мит, які повинні були регулювати обсяги імпорту, виявилося малоефективним. На думку СХУ, виробники з РФ знайшли схеми, як обходити українське законодавство і масово завозити ту ж саму аміачну селітру, але вже без сплати мит. В результаті бюджет недоотримав за 2017-2018 р більше $100 млн.

Крім того, в СХУ наполягають, що російські виробники почали активно завозити добрива в Україну через інші країни — Білорусь, Казахстан, Узбекистан, Туреччину.

За період з 2015 по 2017 р імпорт добрив в Україну збільшився на 975 тис. тон до 1,7 млн ​​тон. Частка імпорту на внутрішньому ринку за деякими видами добрив склала більше 80%. Імпорт добрив є критичним для зовнішньоторговельного балансу країни.

«Виходом із ситуації ми бачимо введення квот на імпорт, які повинні застосовуватися в комплексі з іншими заходами щодо виведення галузі з кризи. Ми надали в МЕРТ всі необхідні розрахунки і факти про зростання імпорту мінеральних добрив і чекаємо від них термінового винесення питання на Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі і початку розслідування», — підкреслив Голубов.

Постійне підвищення вартості газу для промисловості — основної сировини для виробництва азотних добрив стало однією з причин втрати української хімічної галуззю частки на ринку і конкурентоспроможності продукції в цілому, що призвело до зупинки більшої частини підприємств, що виробляють азотні добрива, і, як наслідок, до значного скорочення платежів до держбюджету і втрати понад 2000 робочих місць.

За словами Голубова, проблема вартості природного газу та підвищення конкурентоспроможності хімічної галузі повинна вирішуватися комплексно, і для цього СХУ разом з представниками бізнесу, експертами та профільними інститутами, НАН України було запропоновано розробити Стратегію з розвитку хімічної галузі України, перша редакція якої в кінці 2018 року була розроблена та представлена ​​на розгляд Уряду.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *