Гроші люблять тишу, а інвесторам потрібні гарантії. Чи можливо залучити інвестиційний капітал у країну, де триває війна

Головна перепона для залучення інвестицій в український бізнес — безпекові ризики. Всі макроекономічні моделі базуються на припущенні, коли завершаться бойові дії. Тобто діє класична модель очікування: спочатку — завершення бойових дій, а потім — відновлення. Але бізнес не може чекати, інвестиції потрібні вже зараз, а для цього необхідні додаткові умови.

Потрібні безпекові гарантії

За словами директора департаменту аналітичних досліджень Райффайзен Банку Олександра Печерицина, для того, щоб отримати іноземні інвестиції, найперше потрібна певна регіональна концентрація. Тобто до регіонів, де немає активних бойових дій, можуть бути певні вимоги щодо фізичних елементів захисту, як-от ППО. Друге і найважливіше — це страхування воєнних ризиків. Якщо інвестори будуть бачити, що є певне страхування від можливого руйнування, привабливість проєкту збільшуватиметься. 

«Тобто ці елементи можуть нам дозволити вже у другому півріччі наступного року паралельно починати відновлення, незважаючи на продовження бойових дій», — зазначає Олександр Печерицин.

На думку спікера, є певна група інвесторів, котрі готові працювати саме за такою моделлю. 

Скільки ж знадобиться грошей?

Райффайзен Банк розглядає декілька сценаріїв розвитку економіки з огляду на: прогнозований графік зростання ВВП, якби не було війни, реальну ситуацію та післявоєнний прогноз. 

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *